Booking.com

wyspy kanaryjskiearchipelag górzystych wysp pochodzenia wulkanicznego położonych na Oceanie Atlantyckim.

Standardowo na Wyspy Kanaryjskie dolecimy tanimi liniami lotniczymi.

Na Gan Canarii szukając zacisznego miejsca zatrzymaliśmy się Maspalomas, który daje atmosferę zaszycia się w oazie spokoju i obcowania z naturą. Większość hoteli w Maspalomas położona jest na prywatnych dużych terenach z bujnymi ogrodami, basenami w pasie nadmorskim z bezpośrednim wyjściem na promenadę i plaże. Wybraliśmy hotel Riu Palace Maspalomas****, który otoczony był niesamowitą zielenią i w bardzo wysokim standardzie. Wyżywienie na najwyższym poziomie a pokoje z przepięknymi widokami na ogrody i ocean. Wieczorem liczne restauracje przy promenadzie zapraszają muzyką na żywo do wspólnego spędzania czasu.

Z uwagi na głęboką wodę oceanu oraz ciemniejszy piasek ocen pozbawiony jest urokliwej kolorystyki ale jak ktoś jest zwolennikiem jacuzzi to znajdzie tu naturalną jego wersję. Ogromne połacie piasku tworzą wspaniałe złociste wydmy usypane piaskiem nawiewanej Sahary, które ciągną się od Maspalomas do Playa del Ingles, która jest już bardzo rozrywkowym miejscem. Na odcinku wydmowym mamy różne plaże, w tym dla naturystów.

Przyjemnym miejscem jest również Port Mogan znajdujący się na końcu wybrzeża, ale z cudownymi kanałami pomiędzy budynkami porośniętymi bujną roślinnością. W porcie można miło spędzić czas w restauracyjkach przy sangrii, a w pobliżu portu znajdziemy urokliwe zatokowe plaże.

Pasję podróżowania odkryłam już dawno temu.
—Travelermeg
Booking.com