Booking.com

Singapur – miasto-państwo położone w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego. Leży w południowo-wschodniej Azji.

Porady

Kiedy jechać:
z uwagi na klimat równikowy wysoka temperatura powietrza (ponad 30stopni w dzień oraz ponad 20stopni w nocy) oraz duża wilgotność utrzymuje się przez cały rok. Unikać należy wyjazdu do Singapuru w okresie między grudniem a lutym oraz czerwcem a sierpniem z uwagi na silny wpływ monsunu w tym okresie. Natomiast tropikalne ulewy trwające zaledwie chwilę występują przez cały rok.
Wizy turystyczne:
obywatele polscy otrzymują wizę turystyczną do 30 dni pobytu na terytorium Singapuru przy wjeździe na lotnisku która jest bezpłatna.
Wtyczki elektryczne i napięcie:
tak samo jak w Polsce.
Karty kredytowe i waluta:
płatności kartami kredytowymi nie stanowią żadnych problemów. Waluta to dolar singapurski SGD.

Fotorelacja

Trasę Warszawa - Singapure - Warszawa możemy przy promocyjnych cenach Qatar, Emirates, KLM lub Lufthansy pokonać w obie strony już od 2.000PLN.

Ważna uwaga, jeżeli w Singapurze mamy przesiadkę trwającą ponad 5 godzin, lotnisko Changi oferuje nam darmową wycieczkę Free Singapore Tour z przewodnikiem po Singapurze, która trwa 2 godziny. Mamy dwie trasy do wyboru, ale pamiętajmy, że musimy się wcześniej na nią zapisać przy okienkach na terminalu 2 i 3, które z daleka są widoczne przez duży napis Free Singapure Tour.

Do centrum z lotniska najlepiej dostać się metrem, dokładnie zielona linią. Do metra schodzi się bezpośrednio z lotniska, a bilety kupuje się w automatach. Do centrum zieloną linią mamy jedną przesiadką w Tanah Merah, gdzie tylko przechodzimy na drugi peron. Cały dojazd do centrum trwa około pół godziny, a jego koszt to około 1,5 dolara.

W centrum Marina Bay znajdziemy dużo hoteli pięciogwiazdkowych usytuowanych w formie wysokościowców otaczających marinę, gdzie można znaleźć nocleg z wyszukiwarek internetowych do 60% taniej od cen rynkowych. Ponadto większość hoteli przy wcześniejszej rezerwacji proponują znaczne zniżki.

My zatrzymaliśmy się w PAN PACIFIC SINGAPORE***** na ostatnim 38 piętrze budynku z przepięknymi widokami na centrum Singapuru. Na ostatniej kondygnacji można korzystać z Pacific Club z przepięknymi widokami na Marina Bay.

Podróżni korzystający z stopoveru linii lotniczych Singapore Airlines mają dodatkowe duże zniżki na nocleg.

Oczywiście najbardziej znaną budowlą Singapuru jest Hotel Marina Bay Sands***** na który mieliśmy przepiękny widok, którego dach na 57 kondygnacji w kształcie statku oferuje basen tylko i wyłącznie dla gości hotelowych, natomiast taras widokowy dostępny jest dla wszystkich. Również w Sky Clubie możemy korzystać z restauracji i drink baru.

Polecam spacer wzdłuż mariny zarówno w dzień jak i nocy, a jak już nam wysiądą nogi to zawsze można skorzystać z przejazdów łódkami po zatoce. Ogromne wrażenie robią futurystyczne ogrody z podświetleniami nocnymi i restauracją na wysokości, znane jako Gardens By the Bay. Futurystyczne drzewa to istne żywe ogrody same w sobie, konary porośnięte są naturalnymi roślinnościami, a poruszanie się po mostach znajdujących się na wysokości 22 metrów pomiędzy nimi dają poczucie przemieszczenia się w czasie. Trochę miałam wrażenie poczucia się jak mała dziewczynka w Avatar.

Natomiast po przeciwnej stronie mariny urzeka nas niesamowity widok kolonialnych porybackich domów z restauracyjkami na tle nowoczesnej architektury i wielkich szklanych budynków co daje bardzo duży kontrast architektoniczny, miło usiąść sobie na kawę aby w spokoju popodziwiać krajobrazy.

Natomiast na każdym kroku coś nas zaskakiwało... za wysokościowcami ukryte są również przepiękne i bardzo stare świątynie, między innymi za drapaczem OCBC znajduje się świątynia spokojnego morza, Wak Hai Cheng Bio. Natomiast opodal Thian Hock Keng, czyli świątynia niebiańskiej szczęśliwości, a dzielnica Chinatown to kolejny fascynujący element Singapuru.

Również ciekawą wycieczkę można sobie zafundować przedostając się metrem do dzielnicy Little India, gdzie każdy z nas poczuje hinduską atmosferę. Na pewno nie przejdziemy obojętni pośrodku głównej ulicy z licznymi sklepikami z sari czy kadzidłami, gdzie natkniemy się na meczet - Masjid Abdul Gaaoor Mosque.

Kolejną nieopodal Little India ciekawostką Singapuru jest Kampong Glam i deptak Bussorah z meczetem Sułtana dokąd można przejść pieszo lub metrem. Przy deptaku możemy miło spędzić czas w kawiarniach przy wielobarwnych kamienicach oraz alejki palmowej.

Singapur jest bardzo różnorodnym miastem i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pamiętajmy, że Singapure to miasto zakazów i bardzo wysokich kar za zaśmiecanie miasta, żucia gumy, jedzenia na ulicy czy palenia papierosów. Dzięki temu Singapure jest najczystszym i bezpiecznym azjatyckim miastem.

Ale to nie wszystko, Wyspa Sentosa na którą dojedziemy metrem jest siedzibą Universal Studios, gdzie możemy zobaczyć Jurassic Park i Shreka, ale również posiada przepiękne, egzotyczne plaże na których mi bardziej zależało. I tak cały Singapur w chwili wolnej przemieszcza się na Sentosę, dlatego najlepiej jest tu się wybrać w godzinach pracy i rozkoszować pięknem natury.

Pasję podróżowania odkryłam już dawno temu.
—Travelermeg
Booking.com