Booking.com

sycyliaclass="wazne"> – największa wyspa na Morzu Śródziemnym, leżąca na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją wąska Cieśnina Mesyńska.

Oczywiście niezastąpionymi tanimi liniami każdy dostać się może na Sycylię.

My lądowaliśmy w Trapani i od razu z biletem lotniczym zarezerwowaliśmy samochód na cały pobyt z uwagi na duże odległości przemieszczania się. Hotel zarezerwowaliśmy w przepięknym staro rybackim miasteczku o nazwie Castellammare del Golfo w samym porcie o nazwie Cala Marina. Bardzo mały a zarazem przytulny hotel prowadzony przez Sycylijską rodzinę z wyśmienitymi typowo włoskimi potrawami. Pokoje w stylu śródziemnomorskim bardzo czyste i zadbane z przyjemnym widokiem na marinę. Dookoła dużo restauracji i pubów. Samo miasto położone jest na wzniesieniu co daje bardzo widokowe przemieszczanie się pomiędzy wąskimi uliczkami.

Nieopodal miasteczka jest przepiękne miejsce żeby się zapomnieć i zrelaksować, cisza i spokój z niesamowitymi naturalnymi krajobrazami, to miejscowość Scopello, gdzie można posiedzieć na brzegiem morza, popływać w krystalicznej wodzie pomiędzy naturalnymi formacjami wapiennymi, i nie wracać…

Ale to tylko przedsmak całkowitego obcowania z naturą, który daje rezerwat Zingaro. Położony jest nieopodal Scopello , całkowicie dziki i naturalny dawny szlak przemytniczy. Zingaro uważam za jeden z najpiękniejszych parków krajoznawczych jakie widziałam. Powala swoją kolorystyką, bujnością, przepięknymi zatoczkami, w których można się ochłodzić i orzeźwić, naturalna cisza i spokój. Natomiast podstawa to kondycja, gdyż szlak ma 10 kilometrów, wygodne obuwie, okrycie głowy i niezastąpiona woda.

Po takim zżyciu się z matką naturą kolejna wycieczka tym razem do sycylijskiego kurortu San Vito lo Capo z natłokiem plażowiczów nie pozostawiła u mnie takich wspomnień, ale miejsce również urokliwe z piaszczystą plażą i krystalicznie turkusową wodą na tle gór ukochanego parku Zingaro. Natomiast sam dojazd przez góry do San Vito lo Capo pozostawia bardzo miłe wrażenia.

Do porównania jeżeli chodzi o plaże to w miejscowości w której mieszkaliśmy Castellammare del Golfo tuż za portem wyłaniała się przepiękna szeroka i piaszczysta plaża z bardzo przyjemną turkusową wodą. Idealna na letnie orzeźwiające kąpiele wodne.

Pasję podróżowania odkryłam już dawno temu.
—Travelermeg
Booking.com