Booking.com

Mierzeja Helska tworząca poprzez wiatr i prądy morskie piaszczysty półwysep otoczony od północy Morzem Bałtyckim a od południa Zatoką Pucką. Czyste plaże oraz pasma zieleni tworzą niesamowity mikroklimat.

Fotorelacja:

Długie i szerokie plaże z białym odcieniem miałkiego pisaku za każdym razem mnie zachwycają. Uwielbiam podróżować i zwiedzać różne zakątki świata ale zawsze wracam na nasz ukochany Półwysep. Lekko jeszcze dziki, naturalny pas przybrzeżny z każdej strony otoczony wodami Bałtyku. W sezonie bez problemu omijając zakorkowany dojazd wybieram tramwaj wodny lub szynobus. Tramwaje wodne kursują na trasie Gdynia - Jastarnia, Gdynia - Hel, Gdańsk - Hel, Sopot - Hel. Szynobus przemieszcza trasę Gdynia - Władysławowo - Jastarnia - Jurata - Hel.

Wyśmienity kawałek natury, który wykorzystuję na plażowanie, pływanie, windsurfing (jak najbardziej kitesurfing jest mile widziany), przepiękna widokowo trasa rowerowa Władysławowo- Hel, i ogólnie pełen relaks. Miejscowości takie jak Jastarnia czy na wybrzeżu Karwia to istny raj dla rodzin z dziećmi, i tego nie neguję ale nie mogę strawić całych ulic bezgustownie zagospodarowanych w stragany i wszelkiego rodzaju głośne gry rozrywkowe dla dzieci. Osobiście psuje mi nadmorską architekturę i jednocześnie duszę tego miejsca. Dlatego, pomimo naprawdę pięknych plaż staram się uciekać w zakątki bardziej przestrzenne i w jakiś sposób zgrane z otoczeniem. Wolę delektować się kawą w pięknym otoczeniu Juraty niż przy wrzaskach Karwi zjadać szybko rybkę.

Hoteli, pensjonatów, apartamentów i kwater jest naprawdę dowoli. Jak jestem w Jastarni to pierwsze co, udaję się do Domu Zdrojowego na taras znajdujący się przy kawiarni na ostatniej kondygnacji. Kawa z widokiem na zatokę i morze smakuje od razu wyśmieniciej. W Juracie najbardziej smakuje w plażowej kawiarni przy Hotelu Bryza.

Żeglowanie również mnie urzekło poprzez obcowanie z naturą, a akwen zatoki bałtyckiej nie do końca jest spokojny jak mi się zawsze do tej pory wydawało. Czasami naprawdę potrafi zaskoczyć dając dużo wrażeń. Trasa z Gdyni do Jastarni to najlepsze wyzwanie dla początkujących żeglarzy, większość po uroku pierwszego rejsu zostaje morskimi wilkami.

Pokonując drogę na Półwysep autem nie mogę ominąć jeszcze jednego miejsca, Zamek w Rzucewie Jan III Sobieski. Dojedziemy do niego skręcając z głównej ulicy w Sławutówku na Rzucewo, gdzie do zamku poprowadzi nas aleja lipowa. Zamek położony jest nad zatoką i sam w sobie jest przepięknym zabytkiem kultury. Oprócz bazy hotelowej każdy może zwiedzić dolne komnaty oraz przysiąść na kawie czy deserze w zamkowej kawiarni.

Pasję podróżowania odkryłam już dawno temu.
—Travelermeg
Booking.com