Booking.com

Costa Smeralda - wybrzeże na Sardynii, które otrzymało nazwę od koloru morza. Znany ośrodek żeglarstwa i sportów wodnych.

Na Sadynię żeby dotrzeć już trochę pokombinować, ale łącząc wizzair lub ryanair z easyjestem jest to wykonalne.

Costa Smeralda jest przepięknym wybrzeżem Sardynii ale też ceny nie należą do tanich.

My wylądowaliśmy na lotnisku Olbia i przedostaliśmy się do hotelu w Golfo di Marinella. Bardzo przytulny hotel w typowo sardyńskim stylu o niskiej zabudowie i piaskowo brzoskwiniowej elewacji. Większość hoteli i apartamentów tak wygląda. Plaże są piaszczyste, a woda bardzo przyjemna.

Przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami Gofo di Marinella - Porto Rotondo - Porto Cervo opanowaliśmy busami. Do Porto Rotondo warto wybrać się do portu, gdzie są liczne restauracje z wyśmienitą kuchnią ale przede wszystkim wspaniałym widokiem na marinę. Do portu zaś prowadzi typowo śródziemnomorska uliczka z licznymi sklepami.

I końcowym przystankiem było cudowne Porto Cervo, promenady, najdroższe butiki z najnowszymi kolekcjami światowych marek, powalające restauracji i ekskluzywne hotele to wszystko jest standardem tej miejscowości. Oczywiście zapomniałam wspomnieć o porcie z najnowszymi albo i największymi jednostkami pływającymi jakie widzi się często w katalogach. O cenach w tej miejscowości się po prostu nie rozmawia więc ja też ominę ten temat.

Ale żeby odkryć prawdziwe piękno Costa Smeralda i zrozumieć dlaczego zakochują się w tym miejscu ludzie z całego świata t trzeba wypłynąć w całodniowy rejs po okolicznych małych i niezamieszkanych wysepkach archipelagu La Maddalena.

Pasję podróżowania odkryłam już dawno temu.
—Travelermeg
Booking.com