Booking.com

Zagłębiając się w wieloletnie tajniki podróżowania zrozumiałam że PODRÓŻOWANIE przy otworzeniu się na świat oraz pogłębieniu naszej wyobraźni stanowi dla nas niesamowicie szerokie i bezgraniczne pojęcie. Jednocześnie daje nam nie tylko odkrywanie nowych miejsc, ale przede wszystkim odkrywanie i rozwijanie nowych pasji czy doznań.

Dlatego pozwoliłam sobie na przedstawienie według mnie najbardziej prestiżowych jak i zorganizowanych na najwyższym poziomie zawodów w skokach przez przeszkody w kraju, oczywiście o randze międzynarodowej, jakimi są BALTICA EQUESTRIAN TOUR stanowiących klasę CSI3* CSI2* CSI1* CSIYH1* w Stadninie Koni Ciekocinko. Stadnina znajduje się na posiadłości pięciogwiazdkowego Pałacu Ciekocinko - Hotel Resort & Wellness – zaledwie 5 kilometrów od otwartego akwenu Morza Bałtyckiego. Otaczające Pałac i stadninę hektary lasów i parków narodowych stanowią idealne tereny nie tylko jeździeckie. O samym miejscu rozpisywałam się przy innym święcie jakim jest Hubertus dlatego, i tylko dlatego samą kwestię piękna pałacowego tym razem pominę, choć stanowi samą w sobie kwintesencję piękna.

Od momentu wprowadzenia pierwszych koni do przepięknie odrestaurowanych stajni... Od momentu pierwszego wsłuchania się w rytm pędzących kopyt... Od momentu spędzenia chwili na tarasie przy oczarowującej muzyce w tle rżenia koni... miejsce to odżyło naprawdę i nabrało nowego tętna. Piękne sportowe ogiery, wałachy i klacze Holsztyńskie, Hanowerskie, Oldenburskie, KWPN, Westfalskie, BWP, SP, prezentują tu swoje piękno, siłę i moc. Musicie koniecznie poznać Chabento i Shangri-La które urzekły mnie swoją maścią, postawą i pięknym ruchem. Przede wszystkim sama właścicielka stadniny, przemiła i przesympatyczna osoba sama sobie - Sandra Piwowarczyk-Bałuk jest jednocześnie zawodniczką niesamowicie reprezentującą nasz kraj na międzynarodowych zawodach CSI3*, a w połączeniu ze swoją sportową pasją i zamiłowaniem do koni zdobywczynią wielu prestiżowych miejsc.

My zaś właśnie staliśmy się częścią edycji wiosennej BALTICA, czyli Spring Tour 2016 która obecnie trwa od 17.05.2016 do 05.06.2016. W tym czasie ogromne parkury zamieniają się w tory treningowe jak i tory przeszkód dla światowej czołówki jeźdźców. Nie martwcie się zbytnio faktem że startuje tu aż 500 koni i wszyscy uczestnicy walczą godnie o zwycięstwo, bo to nasz kraj reprezentowany między innymi przez zawodników takich jak: Jarosław Skrzyczyński, Mściwoj Kiecoń, Jacek Zagor, Adam Grzegorzewski, Dalia Lechmann, tworzy właśnie tu naszą Polską historię w czystych i szybkich przejazdach uwiecznionych pierwszymi miejscami, prowadzącymi rundy honorowe, a nasz Hymn dumnie rozbrzmiewa nad okolicami Ciekocinko.

Do tego strefa VIPowska Veuve Clicquot Riders Club w kolorze pomarańczy dba o naszą słoneczną atmosferę, natomiast bliskość morza znajdziemy w Bistro Fish&More. Dodatkowo Strefa Expo pomoże nam w dobraniu odpowiedniego sprzętu jak i stroju jeździeckiego. Niepowtarzalne i unikalne wzory czapraków z 100% oddychającej bawełny, derek, transporterów, kantarów, toreb jeździeckich reprezentowała nam między innymi firma http://www.pionierhorse.pl

Jednocześnie Audi i Porsche z własnej „stajni” przedstawiło nam swoje ”konie” w różnorodnych sportowych modelach, które można spróbować okiełznać podczas indywidualnych jazd testowych. Jednocześnie czytając moją jednak bardzo zawężoną relację zamiast zastanawiać się nad ważnością słów, czy żyć wyobraźnią, zachęcam do odwiedzenia tak wspaniałego miejsca. Na stronie Pałacu Ciekocinko czy Stajni Ciekocinko z dużym wyprzedzeniem są zamieszczane informacje o zbliżających się wydarzeniach.

A pamiętajcie, że nigdy nie wiadomo co w nas dżemie i kiedy obudzą się w nas nowe pragnienia. Na koniec zdradzę Wam, że ja po wrześniowym Hubertusie w Ciekocinko w listopadzie kupiłam pięknego konia.

Pasję podróżowania odkryłam już dawno temu.
—Travelermeg
Booking.com