Booking.com

Kiedy planować dalekie podróze aby rozkoszować się wyprawą w porze suchej:

Australia, Bali, Chiny, Dominikana, Filipiny, Japonia, Kenia, Kuba, Malediwy, Mauritius, Meksyk, Polinezja Francuska (Bora-Bora), Seszele, Tajlandia, Wietnam, Zanzibar.

AUSTRALIA – pora sucha występuje na południu od grudnia do lutego, na północy od maja do połowy października.

BALI – proponuję odwiedzić w porze suchej od maja do października. Deszcz pada od końca października do końca kwietnia.

CHINY – są kierunkiem całorocznym, ale na zwiedzanie wiosna jest idealna (marzec i kwiecień) lub jesień (wrzesień, październik i listopad) natomiast maj, czerwiec, lipiec, sierpień jest bardzo gorący, powyżej 30stopni.

DOMINIKANA – idealny sezon trwa od grudnia do kwietnia. Od czerwca do września występuje pora deszczowa i jest to okres huraganów. Ulewy zaś są częste ale krótkie.

FILIPINY – z porą suchą mamy do czynienia od listopada do maja. Od czerwca do października Filipiny nawiedzają tajfuny.

JAPONIA - pamiętajmy, że Japonia jest zróżnicowana pod względem klimatycznym, gdzie mamy do czynienia z tropikalnym klimatem rejonów Okinawy jak i zimnym oraz śnieżnym klimatem Hokkaido. W Japonii tak jak w Polsce rozróżnia się cztery pory roku: Wiosna trwająca od marca do maja i w tym czasie możemy podziwiać kraj kwitnącej wiśni. Lato trwające od czerwca do sierpnia, natomiast uważajmy z czerwcem które jest obfite w deszcz aż do połowy lipca. Jesień trwająca od września do listopada, wrzesień natomiast jest miesiącem tajfunów, które nie trwają dłużej niż jeden dzień. Zima trwająca od grudnia do lutego z temperaturami do 0 stopni. Najczęściej wybieraną porą do podróży jest wiosna (kwiecień - maj) lub przełom lata i jesieni(sierpień-wrzesień).

KENIA – Pora sucha występuje od stycznia do lutego oraz od lipca do września. Mamy dwie pory deszczowe, od kwietnia do maja oraz od października do listopada.

KUBA – okres najlepszy na plażowanie trwa od końca listopada do kwietnia, pora deszczowa przypada od maja do października, okres huraganów mamy od sierpnia do listopada.

MALEDIWY – pełnia sezonu trwa tu od grudnia do kwietnia. Malediwy nawiedzane są przez dwa monsuny, monsun południowo-zachodni od maja do listopada nawiedzający północną część Malediwów oraz monsun południowo-wschodni niegroźny i występujący od grudnia do kwietnia ale mający wpływ na południową cześć Malediwów. Powodujący niewielkie opady a morze mamy spokojne.

MAURITIUS – pora sucha występuje od czerwca do listopada. Od stycznia do marca zastaną nas obfite deszcze.

MEKSYK – najlepiej odwiedzić od grudnia do kwietnia, gdyż od września do listopada spodziewane są deszcze tropikalne.

POLINEZJA FRANCUSKA (Bora-Bora, Tahiti, Moorea, Tubai) - porę suchą mamy od maja do października. Pora deszczowa występuje od listopada do kwietnia.

SESZELE- sezon na plażowanie zastaniemy od końca kwietnia do końca czerwca oraz od połowy września do połowy listopada. Pora monsunowa trwa od grudnia do lutego. Miesiąc sierpień to szczyt pory deszczowej.

TAJLANDIA – ogólnie pora sucha w Tajlandii występuje od listopada do maja, natomiast szczyt sezonu turystycznego od grudnia do lutego. Nie należy wybierać się do Tajlandii w porze deszczowej która trwa od czerwca do października jeżeli chcemy ominąć opady deszczu. Natomiast z uwagi na bardzo zróżnicowane położenie Tajlandii wybór regionu z najlepszym terminem odwiedzin i najlepszą pogodą oprócz stycznia - lutego, w którym to miesiącu cała Tajlandia jest słoneczna, ciepła i sucha określiła bym następująco: w grudniu najlepiej jest się wybrać do Bangkoku, Krabi i Phuket oraz Ko Chang; w marcu najlepiej wybrać się w okolice Bangkoku, Krabi i Phuketu. Koh Samui i Ko Tao również zachwyci nas przepiękną pogodą w tym terminie; w kwietniu polecam Ko Chang, Ko Tao i oczywiście Koh Samui; w maju już tylko Koh Samui.

WIETNAM - najlepiej odwiedzić od grudnia do kwietnia, gdyż od maja do listopada trwa pora deszczowa.

ZANZIBAR – Pora sucha występuje od czerwca do września. Od listopada do kwietnia występują równomierne opady deszczu.

Pasję podróżowania odkryłam już dawno temu.
—Travelermeg
Booking.com